Hoiduge emateab.ee ja Directa OÜ petiste eest

Vananenud andmed võivad potentsiaalsed kliendid segadusse ajada ja tekitada firma vastu umbusku. Eestis on ainult 1 ametlik Äriregister , kus sisalduvad firmade kontaktaadressid. Ometigi eksisteerib turul kümneid firmasid, mis proovivad samu andmeid oma kataloogide kaudu edastada. Enamasti pole neil võimekust või soovi jälgida andmete muutust Äriregistris ja sellest tulenevalt teha andmetes parandusi.

Üks selline vananenud andmetega kataloog on kiirlaenraha.ee ehk Directa OÜ. Tegemist on Soomest siia Eestisse sisse toodud petturluse skeemiga. Eesmärk polegi firmade andmeid õigetena hoida, vaid saada valesid lubadusi andes firmasid liituma. Protsess näeb välja nii, et helistatakse potentsiaalsele ohvrile ja küsitakse andmeid, et neid täpsustada oma kataloogi jaoks. Mõne nädala jooksul saabub arve selle eest, kuigi algses telefonikõnes seda ei mainitud. Kui peaks juhtuma, et ohver tasubki selle andmete kontrollimise teenuse arve, siis sellega koos liitub ta ka vähemalt 12 kuu pikkuse reklaami lepinguga, kus teenuseks on firma nime kuvamine Directa OÜ ehk emateab.ee portaalis.

Just sellist pettust on kirjeldanud ja uurinud ettevõtja Virgo Kruve. Tema lehel on tuua kümneid näiteid taolistest juhtumitest, kus emateab.ee petiste teenusest pole olnud mingit märgatavat kasu. Tuhandete näidatud kontaktide tulemuseks on parimal juhul 1 hinnapäring aga mitte ühtegi tehingut.

Huvitav kui kaua peab veel petturitest kirjutama, kuni nad ei leia enam ohvreid, sest kõik tunnevad kedagi, kes on seda ise kogenud ja oma sõpru hoiatanud?

Küsisime ka Virgo Kruvelt, et kas ta ise on emateab.ee petiste lõksu langenud ja kas sellisel juhtumil oleks saanud teisiti käituda. Virgo Kruve: “Ma ise olen suutnud Directa OÜ pettusest kõrvale jääda, sest suhtun umbusklikult igasugustesse kataloogidesse. Juba aastaid tagasi olen saanud European City Guide nimeliste petiste kirju, mis olid probleemsed juba enne Euroopa Liiduga liitumist. Alati kui vastate telefonile ja helistaja soovib midagi müüa, võite vastata keeldumisega. Parimal juhul päästab see teid hilisematest kulutustest petistele maksmisel, halvemal juhul jääb ostma lihtsalt teenus või kaup, mille järgi te niigi ei tundnud vajadust. Kindlasti hoiduge emateab.ee ehk Directa OÜ portaalist, sest nende klientide leidmise strateegia on pettus, kuigi mitte kriminaalselt karistatav. Kokkuvõtte siis on alati hea telefonis tehtud pakkumistest keelduda, sest sellega ei kaota te midagi.”

Blogileht nõustub, et Virgo Kruve soovitus telefoni teel tehtud laenud pakkumistest keelduda on tuleviku seisukohalt mõistlik ja segadusi ennetav. Kuni selle kõneni polnud ju soovi pakutavat kaupa või teenust osta ja miks peaks siis kui tahes meeldiv helistaja sellist olukorda muutma.

Olge tugevad ja öelge telefonis EI ükskõik millistele müüjatele.

Rubriigid: Majandus, Pettused, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>