Interneti lehed kaovad ilma jälgi jätmata

Internett on prügivaba meedium, mille vahendusel edastatud info ei tekita hiljem prügi. Näiteks paberile trükitud ajalehed tuleb nädala või paari kuu möödudes tassida vanapaberi konteinerisse või ära põletada. See on sama kui võtaksite paarkümmend eurot ja põletaksite selle küünla leegi kohal ära. Võrdlus kiirlaenraha.ee on küll karm aga täpselt samamoodi põletate oma raha, mille eest olete tellinud endale paberile trükitud ajalehed.

Äkki olete koguja loomusega ning ei viska neid lehti ära ja loodate, et loete neid kunagi hiljem. Sealt kuhjast mõne vajaliku materjali taaskord üles leidmine on äraütlemata suur vaev.

Internetis avaldatud infol taolisi prügi tekitamise või keerulise süstematiseerimise probleeme ei esine. Seal avaldatud lehed kaovad ilma jälgi jätmata, koos kogu oma sisuga. Neid justkui polekski kunagi eksisteerinud, sest info ainus koopia oli selle omanikul, kes on praeguseks kadunud teadmata suunas.

Toon viimasest ajast mõningaid näiteid taoliste kadunud lehtede kohta.

Ühes foorumis kirjutas kasutaja katrinrosse 14. juulil 2009:

Ma soovitan ka.

http://internetiturundus.blogi.ee/

Tegemist on lehega, mis koondab kokku eestikeelsd internetiturundusblogid (ja ka osad niisama turundusblogid).
Väga mugav viis hoida silm peal kes millest kirjutab

Kui tänasel päeval seda aadressi külastada, siis suunatakse leht ümber serverimajutuse pakkuja lehele. Ilmselgelt on alamdomeen kustunud ja seal olnud info jäädavalt kadunud.

Sama foorumi teises alateemas on 4 lehekülge arutelu firmade kataloogi e-majandus.ee kohta. (allikas http://foorum.ettevotja.ee/viewtopic.php?f=29&t=94&st=0&sk=t&sd=a )

Algas kõik 22. juulil 2009 reklaamiva sissekandega:

Kui olete alustamas ettevõtlusega…!

Http://www,e-majandus.ee/ on loodud eelkõige äriga alustavatele ettevõtetele, kel pole veel suuri sissetulekuid ning nad on alles alustamas otsinguid enda teenuste ja kaupade turustamiseks, kui nad on otsimas äripartnereid oma tegevuse opitimeerimiseks ning ettevõtlussuhtevõrgustiku laiendamiseks. Samuti saavad projektist enim kasu väikesed ettevõtted ning keskmise suurusega ettevõtted või ettevõtted, kes soovivad omi tooteid-teenuseid pakkuda välismaal. Võimalus on otse läbi keskkonna müüa omi tooteid-teenuseid e-poefunktsiooni kasutades, samuti saab korraldada hankeid, suhelda ettevõttesiseselt intranetti kasutades ja edastada pressiteateid nii loodud partnervõrgustikus kui ka kõikide portaali kasutajate suunal. Suure populaarsusega on ka erakliebndi võimalus sisestada keskkonda enda CV, et leida sobiv töö ja ettevõtetel sisestada süsteemi tööpakkumised, et leida sobivad töötajad.
www.e-majandus.ee on alustanud aktiivselt Eestis ning liikumas Soome turule. KUi tunnete asja vastu süvenenumat huvi, siis saatke palun meile teade aadressile emajandus@gmail.com ning me võtame Teiega ühendust esimesel võimalusel.

Järgmisel päeval tuli ka hinnang, millest katke:

Vaatasin, et kui soovin luua inglise- või soomekeelset profiili pean maksma ca 6000 eek-i aastas. Alustava ettevõtjana on see minu arust päris suur summa. Või mis te arvate?

31. augustil 2009 tuli veel e-majandus.ee poolt info:

Lugesin Teie muret meie usaldusväärsuse kohta ja otsustasin siia lisada ühe lingi. Kahjuks pole jõudnud lehele pilte lisad aga siit saab selga ülevaate kes me sellised oleme.

http://uudised.err.ee/?0&popup=video&id=23307

Tervitades Kaarel Holm
e-majandus.ee

26. juuli 2010 kirjutab keegi “abimees” nimeline:

ja pealegi on keskkonnast suur abi alustavatele ettevõtetele hoidmaks kokku kulusid ja saamaks juurde tuńtust. Suve lõpuni saab liituda 600 EEK eest 3 aastaks!

www.e-majandus.ee/registreeri

Kokkuvõte. Vähemalt 2 aastat hiljem oli domeen e-majandus.ee ka registrist kustutatud. Samuti ei vasta viidatud e-talous.fi domeen. Väidetav ETV video ei mängi samuti. Tekkib küsimus, et mis oli alla 3 aastaseks jäänud projekti saavutus või ka põrumise põhjus, kuid pole enam kedagi, kes sellele vastaks. Arvatavasti oli põhjus juba nende valesti valitud nimes. See “e” ja sidekriips teeb kirjutamise keeruliseks, samuti tekkib segadus kõnes, et kas emajandus kokku kirjutatult.

Kindlasti oli nende toodud näidete puhul kadumine ökoloogiliselt puhas ja mingit prügi või reostust see ei tekitanud. Mõeldes neile paberile trükitud kataloogidele, siis pole põhjust pahandamiseks.

Rubriigid: Majandus. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>