Hispaania ei jää viimaseks abi küsijaks

Kreeka, Iirimaa ja Portugali järel on eurotsooni neljas abi vajaja Hispaania. Hoolimata 9. juuni hoolikalt sõnastatud avaldusest, et abi küsitakse vaid pankadele ja mitte riigile, on nende kahe vahel eristamine keeruline. Nimelt Hispaania riik on ju võtnud pankade järelevalveja kohustuse ja vajadusel peaks neid ka raskustest välja aitama. See samm näib viitavat, et riik pidas enda võimalusi ebapiisavateks laenud odavkiirlaen.info ja pöörduski suuremate institutsioonide poole. Omajagu eeltööd selleks oli ka IMF-i ja EL-i institutsioonidel, mis avalikustasid materjale, justkui oleks abi küsimine vältimatu. Sellega pandi hispaanlased sundseisu, et nad pididki abi küsima.

Turud on mõned nädalad või kuud rahulikud ja selle järel puhkeb uus spekuleerimine. Seekord eeldatavasti Itaalia vastu. Selle riigi võlakoormus on ligi poole suurem kiirlaen kui Hispaanial ning selle päästmiseks pole enam ilmselt vahendeid.

Rubriigid: Euroopa Liit. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>